Rubriky
Nezařazené

DALŠÍ JMÉNA

Mám tu čest publikovat další rozšíření vznikajícího týmu a současně chci potvrdit, že dotvoření celé rady poradců do plánovaného počtu dvanácti nepřehlédnutelných osobností s jasnou a čitelnou osobní historií bude kompletní nejpozději do konce února a věřím, že v této sestavě je plně představitelné to, oč v nejbližší době půjde nejvíce. Vyléčit všechny škody a dostat svoji zemi zpět do růstové trajektorie.

Zde jsou tedy další základní vizitky samotné :

Walter Bartoš

PhDr. Walter Bartoš, Ph.D., MBA, (* 23. dubna 1961 Hodonín)


V roce 1985 vystudoval učitelství ruštiny a dějepisu na Filosofické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně. Pracoval potom coby středoškolský učitel, později zástupce ředitele na gymnáziu Strážnice. V roce 1992 vstoupil do ODS. V roce 2011 mu byl udělen titul Ph.D. za disertační práci Role státu v péči o sportovní talenty na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. V letech 2011–2015 působil na Masarykově univerzitě, kde přednášel témata spojená s problematikou veřejné správy. Od roku 2008 je členem Správní rady Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, od roku 2018 zastával v této radě post místopředsedy. V dubnu 2020 byl zvolen předsedou Správní rady Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Je podruhé ženatý, má dva syny.

Od komunálních voleb v roce 1994 je nepřetržitě členem zastupitelstva města Strážnice. Od roku 1995 je současně radním města a od roku 2014 jeho místostarostou. Ve volbách v roce 1998 byl zvolen do poslanecké sněmovny za ODS a mandát obhájil ve volbách v roce 2002, 2006 i v roce 2010. V poslanecké sněmovně byl předsedou sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. V období vlády ČSSD působil jako stínový ministr školství ODS a napsal programový dokument Modrá šance ve vzdělávání. Doposud je členem ODS.

Je nepochybně jedním z mála skutečných českých expertů na problematiku školství – a to v celé jeho šíři – včetně jeho trvalého rozvoje a plné ekonomické udržitelnosti.

Liana Janáčková

Ing. arch. Liana Janáčková, (* 17. prosince 1953 Ostrava)


V roce 1973 odmaturovala na ostravském Matičním gymnáziu. V roce 1979 absolvovala Fakultu architektury Vysokého učení technického v Brně. V letech 1980–1990 pracovala jako projektantka ve firmách Stavoprojekt Ostrava a Drupos Ostrava. V současnosti žije v Mariánských Horách. Je rozvedená a má dvě dcery.

V roce 1990 byla zvolena starostkou městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. V roce 2004 vystoupila z ODS, ve které byla od roku 1992. V témže roce byla potom zvolena senátorkou. V Senátu byla místopředsedkyní Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky a členkou Volební komise.

V komunálních volbách na podzim 2006 její hnutí Nezávislí vyhrálo volby a ona sama získala nejvíce hlasů, avšak funkci starostky ji na pár měsíců zablokovala nesmyslná truckoalice ODS, KDU-ČSL a ČSSD. V červnu 2007 byla opět zvolena a funkci starostky zastávala i po dvou dalších komunálních volbách až do roku 2018. V roce 2009 byla krátce členkou a místopředsedkyní Strany svobodných občanů. V krajských volbách v roce 2012 byla zvolena zastupitelkou Moravskoslezského kraje. V současnosti je místopředsedkyní hnutí NEZÁVISLÍ .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *