Rubriky
Nezařazené

DALŠÍ VIZITKY

V poněkud rychlejším tempu budou publikována další rozšíření vznikajícího týmu tak, aby si široká veřejnost mohla udělat co nejpřesnější představu v plném souladu s tezí, že pokud se dnes všechny politické programy čím dál více podobají – je o to zásadnější hledět na to, jaké osobnosti jsou či nejsou garancí jejich naplnění.

Zde jsou tedy další základní vizitky samotné :

Petr Skokan

Petr Skokan, (* 27. května 1963 Prachatice)

S rodiči se jako roční batole přestěhoval z Prachatic do České Lípy a dodnes je hrdým českolipským patriotem. V roce 1992  vstoupil do ODS v roce 1994 byl za tuto stranu zvolen do městského zastupitelstva České Lípy. Roku 1997 se stal místostarostou na radnici a rok poté byl zvolen starostou. Pozici starosty obhájil i v dalších volbách roku 2002.

V roce 2004 byl zvolen hejtmanem Libereckého kraje a na post starosty České Lípy rezignoval, zůstal však členem rady města. Funkci radního obhájil i po dalších komunálních volbách v roce 2006. V roce 2009 odešel z ODS a rozhodl se přestoupit do strany Věci veřejné. Deklaroval úmysl za tuto novou stranu kandidovat ve volbách do parlamentu. V reakci na to zastupitelstvo města Česká Lípa na návrh členů ODS dosáhlo v září 2009 jeho odvolání z rady města.

Z prvního místa kandidátky strany Věci veřejné v Libereckém kraji byl v roce 2010 zvolen poslancem. V parlamentu se posléze stal členem poslaneckého klubu Věci veřejné a členem hospodářského a volebního výboru. Po uplynutí poslaneckého mandátu vstoupil do nově založeného regionálního politického hnutí s názvem Spolehnutí – Společné hnutí Českolipanů a stal se jeho výkonným místopředsedou. V roce 2014  byl lídrem tohoto hnutí a jako jediný z celé kandidátky získal opět mandát zastupitele města Česká Lípa. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2020 pak kandidoval za toto hnutí, ale nabyl zvolen.

Podrobnější informace naleznete na jeho osobních stránkách, které provozuje na adrese : https://www.petrskokan.cz/profil/

Mgr. Milan Volf

Mgr. Milan Volf, (* 20. dubna 1963 Kladno)

Jako člen ODS byl v listopadu 1998 zvolen primátorem města Kladna a tuto funkci vykonával šest let. V roce 2004 však byl vzat do vazby kvůli obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele a na funkci primátora rezignoval. Policie ho začala stíhat v březnu 2004. Po několikaletém soudním martyriu jej středočeský krajský soud v březnu 2009 obžaloby pravomocně v celém rozsahu zprostil a později získal za nespravedlivé stíhání i odškodnění.

V roce 2010 pak založil v Kladně politickou stranu Volba pro Kladno, byl jejím volebním lídrem a s dalšími pěti kolegy se opětovně dostal do zastupitelstva. V dalších komunálních volbách v roce 2014 vyhrála jeho strana volby a Milan Volf se opět stal primátorem statutárního města. Po dalších a ještě přesvědčivěji vyhraných komunálních volbách však došlo k vytvoření široké protikoalice proti úspěšnému primátorovi a tak byl opakovaně zvolen až po dvouletém přetahování v roce 2020.

V témže roce kandidoval jako jediný kandidát za Českou pravici jako člen Volby pro Kladno do senátu, ale nebyl zvolen. I tato volba však jeho – bohužel nedostačujícím – vítězstvím v samotném statutárním městě jasně potvrdila, že jde o jednoho z nejúspěšnějších komunálních politiků v naší zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *