stanovy
desatero
volební program
média
kontakt
ostatní

Ing. Michal Simkanič

Podnikatel, Praha 2
Obvod č. 26, (Praha 2, Praha 3 a část Hloubětína a Kyjí)
Bydliště: Praha 9, rodák z Prahy
Vzdělání:
Věk: 45


S jakými cíli kandiduji do senátu?
Mojí ambicí je vnést do senátu trochu vzruchu a jako správná vosa chci popíchnout ty strejce a tetky, kteří tam dnes zasedají a ještě se diví, že si veřejnost jejich "práce" neváží. Párkrát už jsem za poslední roky předvedl, že to umím a nejde tedy o žádné plané sliby. Rádi bychom senát trochu probudili a do budoucna zcela změnili jeho strukturu a to návrhem velmi prostého opatření pro budoucí volební období. Máme za to, že statut senátora by v budoucnu měl být funkcí spíše čestnou a chceme naplnit myšlenku, aby v něm postupně začali zasedat lidé moudří, zkušení a ze života úspěšní. Takoví lidé jsou většinou relativně bohatí a proto nepotřebují platy. V tu ránu by se skladba kandidátů změnila velice dramaticky.

Dnes je senát doslova odkladištěm druhořadých politiků, z nichž většina dokázala pouze to, že se nedostali do poslanecké sněmovny ani na žádné významné vnitrostranické funkce. Průměrná docházka do senátu je sotva šedesátiprocentní, zato zahraniční cesty za peníze daňových poplatníků bývají obsazeny ze sta procent. Nechceme lidem lhát o nezbytnosti navazování vztahů s Bhútánem a ježdění se něčemu přiučit v Keni. Ústavní práva senátorů chceme využít především k tomu, aby veřejnost věděla,kdo tam vlastně co dělá a nakolik to má smysl. Pokud by se tato instituce ukázala jako nereformovatelná, chceme být mezi prvními, kdo navrhnou její kompletní strukturální změnu anebo také - likvidaci...

Z pohledu problematiky Prahy 2 a 3, které tvoří základ mého volebního obvodu je zcela nezbytné zasadit se především o výrazné a zásadní zvýšení bezpečnosti obyvatel a ochrany jejich majetku, dále pak o dokončení pražského obchvatu, který přinese zásadní osvobození centra Prahy od nadměrného provozu aut, z nichž mnohá tudy jedou jen proto, že to jinak nejde. Prudce se musí zlepšit i škála služeb ve zdravotnictví a ve školství. Dovolte dvě jednoduchá hesla - není větší neštěstí než když si člověk nemůže zaplatit svého lékaře a každý národ je tak bohatý, jak vzdělané má lidi.To vše platí nejen pro můj volební obvod, ale v podstatě pro celou republiku stejně jako naprostá nutnost přispět všemi silami ke konečnému řešení trapné, ale stále obtěžující komunistické otázky.