stanovy
desatero
volební program
média
kontakt
ostatní

Tisková zpráva

Pusťte vosy do Senátu

Senátní volby se stranou Česká pravice

Přijdou s Českou pravicí svérázného politika Michala Simkaniče do Senátu vosy? Pokud se tam jeho kandidáti dostanou, tak Simkanič, který ve veřejnosti proslul koupí a roztrháním slavné Grossovy směnky slibuje, že ano. „Celá politika včetně zatuchlého Senátu potřebuje provětrat. Proto je naším volebním heslem Pusťte vosy do Senátu,“ říká šéf České pravice.

Kandidáti České pravice jdou do senátních voleb s cílem „způsobit v politice průvan“ a tak přispět k tomu, aby se politická scéna zbavila lidí, v jejichž blízkém okolí se neúnosně rozbujela korupce a byrokracie. Lidí, kteří provozují politické kšeftaření a kteří svým chováním dali jasně najevo, že jim na voličích záleží jen do získání jejich hlasů. Česká pravice přichází s novou politikou, s reformami, které umožní viditelný podíl občanské společnosti na řízení a chodu státu. To předpokládá prosadit změny do programu příští vlády. Proto vyjádří-li občané svou podporu změnám a pomohou dovést zástupce České pravice do Senátu, pak jim lze slíbit urychlené vyvolání diskuse a následné prosazení změn. A při početnějším zastoupení České pravice v Senátu, které dovolí vytvoření samostatného senátorského klubu, nemůže občan prohrát.

*****


Česká pravice byla zaregistrována 7. 1. 1994. Deklaruje se jako pojistka demokratického vývoje v České republice a obrací se na konzervativní pravicové voliče, který mnění lhostejný osud země a kteří aktivně ovlivňují svůj život. Politické cíle strany vycházejí z tradičních hodnot, jako jsou morálka, láska k vlasti, právo, vzájemná úcta. Tyto hodnoty jsou shrnuty v desateru: sloužit České republice; respektovat ústavu a zákony státu; nepřipouštět nekontrolovatelnou a nevyváženou moc; bránit všemi způsoby demokracii a spravedlnost; uznávat legitimní práva menšin a zájmových skupin; dbát na čest; etiku a kulturu v politice i společnost; prosazovat myšlenky konzervatizmu; dbát na dobré jméno České pravice; nezneužívat svého postavení a nežvanit. V čele České pravice stojí Ing. Michal Simkanič.


stáhnout logo pro tisk
Stáhnout logo v tiskovém rozlišení