stanovy
desatero
volební program
média
kontakt
ostatní

MUDr. Karel Erben

Lékař, propagátor využití poznatků o Homocysteinu (Hcy) při léčbě chorob
Obvod č. 23 (Praha 8)
Bydliště: Praha 10 – Vršovice , rodák z Prahy
Vzdělání:
Věk: 74


S jakými cíli kandiduji do senátu?
Kandiduji proto, abych dosáhl zveřejnění utajovaných vědeckých poznatků o příčině civilizačních chorob. Měl jsem to štěstí, že jsem na objev narazil v jeho počátcích (zdroje USA 1994) a stíhal sledovat jeho vývoj a mlžení, které kolem něj brzy nastalo. Jako lékař bez titulů nemohu media přimět k publikování informací, jejichž využívání by odstranilo mnohé lidské utrpení, značnou část předčasných úmrtí, výrazně by prodloužilo průměrný věk, zkvalitnilo a zlevnilo celou péči o zdraví. Přes tento evidentní přínos lékaři objev odmítají využívat, tak se chci pokusit je k tomu přimět jako senátor.

Považuji za asociální, aby za mnou museli jezdit lidé z Ostravska, Znojemska, nebo z Karlových Varů jen proto, že poslední ministr zdravotnictví a také někteří odborníci nechtěli dopustit, aby stejnou péči, jakou poskytuji pacientům v poradně, mohli nabízet řadoví lékaři. Péče, o které mluvíme, je zatím běžně nedostupná jen proto, že MUDr. Rath, jako ministr zdravotnictví, nezajistil co nejrychlejší přenos vědeckých poznatků do praxe, což byla jeho povinnost daná zákonem. Nesplnil ji ačkoli k tomu dostal potřebné podklady. Pro úspěch v dalším kole prosazování je zřejmě nutné se dostat do „vyšší váhové kategorie“. Pozice senátora by měla tento nárok splňovat.

Voličům v pražském volebním obvodu č. 8 vzkazuji přes čtenáře této stránky, že se dostávají do role volitelů, kteří budou zastupovat přání občanů z jiných regionů. Ti nebudou mít možnost vyslovit se ve volbách pro reformu zdravotnictví, kterou se pokouším reprezentovat a která přinese lepší zdraví všem. Voliči v Osmičce za ně ponesou břemeno rozhodování, zda má dostat přednost kandidát s regionálním programem, nebo zda mají obětovat ostatní kandidáty ve prospěch možnosti zajistit lepší zdraví všem občanům ČR. Převládne-li odpovědnost za zbytek republiky, pak apeluji na voliče, aby přišel volit každý, kdo jen trochu může, protože výrazně vyšší účast, než v jiných obvodech by byla vzkazem novému ministru zdravotnictví o tom, jakou péči o zdraví lidé chtějí. Bližší informace o utajovaném objevu, o důvodech utajování a principech připravené reformy zdravotnictví sdělím na předvolebních setkáních v kulturních domech: Krakov, Ládví a v Karlíně, případně na dalších místech, kde o to voliči projeví zájem. Podstata objevu je vysvětlena též na www.pacienti.cz pod heslem homocystein. Dotazy a připomínky telef. večer 20,30 – 22 hod. na 607 689 959.